PHP ANKET SCRİPTİ

Php ile hazırlanmış yönetim paneli bulunan kurulum ve kullanımı kolay kullanışlı anket scriptidir.

Aynı anda birden fazla anket yapılabiliyor. Anket sisteminin anasayfası açıldığında, anketlerden bir tanesi rastgele olarak karşımıza çıkıyor. Aynı sayfa üzerinden bir link ile sonuçları oy sayısı ve yüzde olarak görebiliyoruz. Ayrıca eğer birden fazla anket varsa, önceki / sonraki anketlere de gidebiliyoruz.

Bir anket için, her IP adersinden, günde bir oy kullanılabiliyor. Kullanıcı, sürekli IP adresini değiştirerek istediği kadar oy kullanabilir. Bu aşamada abartılmış bir önlem düşünmedim. Ayrıca, eğer isterseniz, kullanıcılar sizin belirlediğiniz seçenekler dışında ankete yeni seçenekler ekleyebiliyor.

Yönetici sayısı birden fazla olabiliyor. Kurulum esnasında bir yönetici hesabı oluşturmanız isteniyor. Bunu daha sonra da yapabilirsiniz. Ancak eğer hiçbir yönetici hesabı oluşturulmadıysa, “Yönetici Paneli” sayfası açıldığında bir yönetici hesabı oluşturulması isteniyor. Bu durumda eğer sistemde hiç yönetici hesabı yoksa, tanımadığınız kişiler ilk yönetici hesabını oluşturabilirler. Bu yüzden kurulumun sonunda hemen bir yönetici hesabı oluşturmanızı öneriyorum. Birden fazla yönetici oluşturmak için ise, sistemde kayıtlı bir yönetici hesabıyla giriş yapıp, daha sonra yeni yönetici ekleyebiliyorsunuz.

Kurulum :

İlk önce “ayar.php” içindeki şu kısmı kendi ayarlarınıza göre düzenlemelisiniz.

1

2

3

4

$mysql_kullanici_adi     "root";

$mysql_sifre             "";

$mysql_sunucu            "localhost";

$mysql_veritabani_adi    "anket";

Ardından dosyaları sunucunuza atıp “kur.php” dosyasını çalıştırmanız gerekiyor. Bunun için tarayıcınızın adres çubuğuna “dosyaları_attığınız_yer/kur.php yazmalısınız. Örneğin “http://siteniz.com/anket/kur.php”. Gelen sayfada kısa bir bilgilendirme yazısı var. Bunu okuyun, ardından “KURULUMA BAŞLA” bağlantısına tıklayın. Bundan sonra gelecek olan sayfada veritabanı için tablolar oluşturulacak ve eklenmesi gereken kayıtlar eklenecek. İşlem bittikten sonra, bir yönetici hesabı oluşturmak için yönlendirileceksiniz. Bu noktada, yukarıda yazdığım sebepten dolayı hemen bir hesap oluşturmanızı öneriyorum. Kurulum bu kadar basit. Kurulumdan sonra “kur.php” dosyasını sunucunuzdan silmeyi unutmayın!İNDİR

Hakkında agrzm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir